Понеділок, 20.05.2024, 14:06Головна | Реєстрація | Вхід

Наше опитування

2010 рік пройшов:
Всього відповідей: 31

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Каталог статей
Головна » Статті » Корисно

Рекомендації по заточенню ножиць
Ваші ножиці погано ріжуть: «зажовують» матеріал між лезами, при повному змиканні лез роблять лише невеликий надріз. На пальцях мозолі, а в душі похмурий … Не поспішайте бігти в магазин за новими ножицями.

Перш за все, подивіться – чи немає бічного люфту на осі. Простіше кажучи, чи не бовтаються дві половинки ножиць на осі. Для цього візьміть ножиці за кільця і кистями рук робіть обертальні рухи, ніби закручуючи і відкручуючи шуруп. Якщо є люфт, Ви його відразу відчуєте. Внаслідок цього дефекту матеріал не защімлюється лезами і «прослизає».

Як його виправити?
Половинки ножиць притискаються один до одного на осі. Якщо у вісі є гвинт, то просто туго закрутіть його. Якщо це болтик з гайкою – затягуйте його, утримуючи гайку плоскогубцями. А ось якщо там заклепки, тоді доведеться повозитися. Покладіть ножиці на міцну металеву поверхню (наприклад – на металеву частину молотка) так, щоб капелюшок заклепки був знизу, на металі. Візьміть гострий предмет з твердосплавного металу. Хай це буде цвях, який забивають у кам’яну стіну або, за його відсутності, звичайний товстий цвях (шиферний, наприклад). Ставите його вертикально вгору на середину заклепки і кількома короткими ударами по цвяху вибиваєте в ній луночку глибиною до 1-2 мм. Потім нахиляєте цвях градусів на 20 – 30 і короткими ударами стукайте від лунки до периферії описавши поступово повне коло. І так до усунення люфту.

Маленька порада: перш ніж усувати люфт, капніть в проміжок між половинками ножиць, там, де вісь, крапельку масла, яке використовують у швейних машинках.

Увага! Під час усіх перерахованих процедур щодо усунення люфту ножиці повинні бути розкриті. Справа в тому, що в конструкції ножиць закладена одна особливість – леза ножиць не ідеально рівні, а дещо вигнуті у напрямку один до одного. Зроблено це з тією метою, що, коли починають різати, матеріал розсовує полотна, і якщо б вони були прямолінійними, то, чим ближче до кінчиків, тим більше ставав би зазор. Візьміть ножиці, прочиніть і подивіться на них з вузького боку. Якщо кінчики половинок не перехрещуються, і Ви не в змозі акуратно їх підігнути, краще купіть нові ножиці.

Усунули люфт? Спробуйте ножиці. Як правило, цієї процедури буває достатньо. Якщо ж леза «рвуть» тканину або, коли Ви додаєте зусилля, тканина заклинює між лезами, доведеться зайнятися заточуванням.
Візьміть брусок, яким Ви заточуваєте ножі, або напильник з дрібною насічкою. Відкрийте ножиці. Візьміть верхню половинку ножиць лівою рукою за кільце. Уважно подивіться на ріжучу кромку. Вона являє собою зріз під кутом приблизно 60 – 80 градусів, звернений назовні. Відповідно і Ви приставляє брусок до ріжучої кромці під кутом 60 градусів до полотна. Рухами вниз і на себе, від кінчика до осі проводите загострювання. Зверніть увагу – ширина смужки свіжозаточеного металу вздовж леза не повинна бути більше міліметра! Якщо смужка ширша, значить брусок Ви ставите під кутом менше 60 градусів, і ножиці швидко затупляться.

Ось, мабуть, і все. Не варто «редагувати» леза або шліфувати їх після заточення: дрібні зазубренкі на ріжучій кромці виконують корисну функцію – не дають матеріалу ковзати між лез.

Категорія: Корисно | Додав: Igor (18.12.2010)
Переглядів: 754 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright IYP © 2010 - 2024 |